Kaip susiję plaukai ir šilkas?
Šilkas – natūralus bizgus, baltyminis pluoštas, gaunamas iš šilkverpių drugių lėliukių. Tai brangiausias audinys pasaulyje. Iš kitų audinių išsiskiria sudėtimi, kurioje yra apie 97% baltiminių medžiagų ir 18 įvairių amino rūgščių. Žmogaus plaukai sudaryti iš 90% keratino ir 10% vandens, melanino, lipidų ir kitų komponentų. Keratiną suformuoja amino rūgštys.
Taigi, šilko audinys struktūriškai panašus į mūsų plaukus. Šilko siūlas yra ypač tolygus, todėl puoselėja ir glotnina pauko žvynelį - nedrasko, neveržia ir nepeša plauko.
Sericinas – kas jis?
Šikas savo sudėtyje turi SERICINO (baltymas) – šilko klijų, kurie turi gydomąjį poveikį ne tik odai, bet ir plaukams. Sericinas naudojamas kokybiškose plaukų kaukėse ir kondicionieriuose. Pagrindinė jo nauda plaukams - drėkinimas ir plauko struktūros atkūrimas.
Kodėl ne paprastos plaukų gumytės?
Esate girdėję, jog plaukų meistrės nerekomenduoja ilgai laikyti plaukų įsuktų į medvilninį rankšluostį? Audinys ištraukia drėgmę iš plaukų. Taip pat veikia ir medvilninės plaukų gumytės. Plaukų surišimo vietoje medvilninės, sintetinės, „laidinės“ gymytės užlaužia plauką bei ištraukia iš jų drėgmę ir plaukai pradeda sausėti, elektrintis, veltis ir trupėti. Netinkamos gumytės nešiojimas gali būti priežastis, dėl kurios Jūsų plaukai nėra ilgi.
Alergija?
Šilkas yra higieniškas, hipoalerginis audinys, atsparus mikroorganizmams, todėl teigiamai veikia alergišką, uždegiminę odą . Tai aktualu žmonėms, kurie turi odos probemas (aknę, žvynelinę, seborėją ir pan.) kaklo zonoje (kur gumytė liečiasi prie odos).
Kokie minusai?
- Šilkas tvirtas, laikui nepavadus audinys, tik reikia tinkamai jį prižiūrėti. Vadovaukitės šiais patarimais, jog šilkinės gymytės tarnautų Jums ilgiau:
- Nelaikykite šilkinių gumyčių tiesioginėje saulėje (ant palangės) ar drėgnoje patalpoje (vonioje).
- Plaukite tik žemoje temperatūroje (iki 30 laipsnių karščio) su spec. priemonėmis be agresyvių komponentų. Stipriai netrinkite, džiovinkite padėję ant rankšluosčio.
- Nepurškite ant jų kvepalų, plaukų lako ar kitų priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio.
- Naturalus šilkas geria kvapus – pasirūpinkite, jog šilkines gumytes laikytumėte tinkamoje, išvėdintoje aplinkoje.
Kodėl Aš pati šilinės gumytės?
Pasiūlos gausoje yra visokio audinio gumyčių, kurios primena šilką, tačiau būna, kad ten nėra 100 % šilkas. Aš pati šilkinėms gumytėms rinkomės - naturalų šilką. Gumytės viduje įsiuvome ypač tvirtą, tamprią, storesnę gumą, kuri prilaikys tiek storus, tiek plonus plaukus.
Tikimės, jog jas pamilsite ir Jūs <3